„Tam, gdzie Kościół jest obecny przez swą działalność,
tam poszczególni ludzie odradzają się
i zmartwychwstają w Chrystusie”
św. Jan XXIII

Oczekiwanie radości poranka wielkanocnego dokonuje się przeżywając Jubileuszowy Rok Miłosierdzia i zbiega się w tym roku z obchodami 1050. rocznicy chrztu Polski oraz przygotowaniami do wielkiego święta młodzieży, jakie będziemy celebrować z papieżem Franciszkiem w Krakowie, w czasie Światowych Dni Młodzieży w lipcu br.

Czas ten przygotowuje nas na ponowne odkrycie znaczenia Chrystusowego zwycięstwa nad grzechem, śmiercią i cierpieniem. Zwycięstwa, które wiedzie ku pełni radości, wolności i chwały, płynącej ze spotkania ze Zmartwychwstałym.

Niech zabrzmi zatem tegoroczne radosne „Alleluja”, jako hymn wdzięczności za dar chrztu i świadectwo wiary Polaków, którzy w sztafecie pokoleń wskazują nam drogę wiodącą ku zmartwychwstaniu!

Pozostając z harcerskim pozdrowieniem „Czuwaj!”, zuchom, harcerzom, wędrownikom, instruktorom i seniorom Związku Harcerstwa Polskiego życzę radosnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

ks. hm. Wojciech Jurkowski SAC, Naczelny Kapelan ZHP