77. rocznica wybuchu II wojny światowej

Olga Junkuszew
01/09/2016
~ 1 min czytania
Punktualnie o godz. 4:45 pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte rozpoczęły się uroczystości 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jak co roku, uczestnicy Zlotu Westerplatte oraz harcerze i harcerki z całego Trójmiasta stawili się, aby uczcić pamięć bohaterów oraz pełnić służbę reprezentacyjną, porządkową i ratowniczą.
Spotykamy się tu o świcie 1 września od 17 lat. Od roku 1999. Od początku, każdego wrześniowego ranka w tych uroczystościach biorą udział harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego. To piękna tradycja.
powiedział w swoim przemówieniu Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz. W obchodach wzięli udział m.in. Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda, Premier Beata Szydło,  hm. Krzysztof Budziński – zastępca Naczelnika ZHP oraz Komendant Chorągwi Gdańskiej ZHP - hm. Artur Glebko.