W Świdnicy w miniony weekend odbył się Zlot Chorągwi Dolnośląskiej ZHP, w którym uczestniczyło ok, 1700 harcerzy z aż 27 dolnośląskich hufców. Patrole harcerskie na ośmiu różnych trasach współzawodnicząc ze sobą, biorą udział w zajęciach programowych.

Zlot rozpoczął się o 9.00 mszą świętą koncelebrowaną przez biskupa pomocniczego diecezji świdnickiej Adama Bałabucha. Następnie wszyscy spotkali się na w rynku na uroczystym apelu, podczas którego Chorągiew Dolnośląska otrzymała Złotą Odznakę Zasłużonych dla Województwa Dolnośląskiego.

Na ośmiu ścieżkach tematycznych harcerze i harcerki wykonywali różne zadania programowe. Wieczorem odbył się koncert zaproszonego specjalnie na tą okazję zespołu zaprzyjaźnionego z dolnośląskimi harcerzami – Domu o Zielonych Progach.

Na podstawie informacji instruktorów ZPI chorągwi