Już wiemy, dokąd pojadą statuetki z lilijką – Zielona Góra, Platerówka, Toruń, Skarżysko-Kamienna oraz Warszawa. Plebiscyt instruktorski ZHP zakończył się dzisiejszego wieczoru w Klubie Garnizonu Warszawa! Poznajcie NIEZWYCZAJNYCH 2012:

• INNOWACJA PROGRAMOWA – phm. Artur Grendzicki, uhonorowany nagrodą naczelnika ZHP hm. Małgorzaty Sinicy,
  • AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA – phm. Sylwia Drąg, uhonorowana nagrodą marszałka Sejmu RP Ewy Kopacz,
  • NA NIEPRZETARTYM SZLAKU – phm. Dorota Nowak-Małek, uhonorowana nagrodą pełnomocnika Rządu RP ds. Osób Niepełnosprawnych Jarosława Dudy,
  • PRACA Z KADRĄ – hm. Katarzyna Kawka, uhonorowana nagrodą Prezydium Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Harcerstwa,
  • PONAD GRANICAMI – hm. Paweł Chmielewski, uhonorowany nagrodą prezes Urzędu Patentowego Alicji Adamczak.

Wszyscy laureaci otrzymali zaproszenia na spotkanie z Małżonką Prezydenta RP Anną Komorowską oraz studia podyplomowe lub kursy liderskie w pełni ufundowane przez Wyższe Szkoły Bankowe.

Laureaci otrzymali unikalne statuetki z rąk prawdziwych autorytetów. Wśród nich znaleźli się przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Harcerstwa hm. Bożena Kamińska, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych minister Jarosław Duda,  posłanka na Sejm VII kadencji Ligia Krajewska, sędzia Sądu Najwyższego, były przewodniczący ZHP hm. Wojciech Katner, prezes TEB Akademia, założyciel Wyższych Szkół Bankowych hm. Paweł Zygarłowski oraz hm. Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Gala Dnia Myśli Braterskiej była okazją do podsumowania 2012 roku. Na scenie prócz finalistów plebiscytu instruktorskiego znaleźli się drużynowi wyróżnieni Listem Pochwalnym Naczelnika ZHP oraz komendanci 14 chorągwi, które w minionym roku odnotowały wzrost liczebny, tj. dolnośląskiej, gdańskiej, kieleckiej, krakowskiej, kujawsko-pomorskiej, łódzkiej, mazowieckiej, podkarpackiej, stołecznej, śląskiej, warmińsko-mazurskiej, wielkopolskiej, zachodniopomorskiej oraz chorągwi Ziemi Lubuskiej. Nagrodę specjalną za najlepszy projekt harcerski otrzymali instruktorzy tworzący harcerską telewizję internetową  Po Prostu.TV – phm. Piotr Salwiński i pwd. Grzegorz Turbasa.

Na przybyłych gości również czekało wiele niespodzianek. Oprawę artystyczną wieczoru stworzyły dwa zespoły – Grupa Muzycznego Wsparcia z Gdańska, która w swoim repertuarze wykonała zupełnie nowe, autorskie utwory oraz Ceili, projekt instrumentalno-wokalny nowych aranżacji zapomnianych harcerskich piosenek. Wiele radości, nie tylko nominowanym, sprawiły klipy zapowiadające kategorie wykonane przez instruktorów chorągwianych zespołów promocji z Gdańska, Kielc, Wrocławia, Krakowa oraz Warszawy.

Wielkie słowa podziękowania kierujemy do mecenasów Gali – Fundacji PKO Bank Polski oraz Wyższych Szkół Bankowych, a także gospodarza przedsięwzięcia – Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa za wsparcie w przygotowaniu tej wspaniałej uroczystości.

Związek Harcerstwa Polskiego jest organizacją, której siłą napędową są instruktorzy ZHP. Ponad 30 tys. bezinteresownie działających wolontariuszy każdego dnia dokonuje rzeczy niezwyczajnych. Z wielką niecierpliwością czekamy na trzecią edycję plebiscytu!

phm. Agata Grzywacz

rzecznik prasowy ZHP