Jeśli chcesz szybko nawiązać kontakt z niemiecką drużyną partnerską, z którą zorganizujesz wspólny obóz w Polsce, a później w Niemczech, szukasz nowych pomysłów programowych dla swojej drużyny, to masz wyjątkową okazję. Za tydzień w Poznaniu odbędzie się seminarium, gdzie będziemy gościć drużynowych skautowych z Niemiec zainteresowanych współpracą z drużynami ZHP.

Termin: 3-5 lutego 2012 r., miejsce: Poznań, koszt: 45 zł, zapewniamy nocleg w warunkach turystycznych i posiłki.

Pojawiły się w ostatniej chwili dodatkowe 4 miejsca na polsko-niemieckim seminarium START-UP

Zainteresowanych prosimy o szybki kontakt. Najpóźniej do środy 1 lutego.

W programie:

– zapoznanie się ze specyfiką organizacji w Polsce i w Niemczech,
– zasady współpracy zagranicznej,
– zagadnienia międzykulturowe,
– pozyskiwanie dofinansowań.

Warunki dla uczestników:
– seminarium jest kierowane do organizatorów podstawowej działalności programowej – drużynowych, przedstawicieli szczepów, namiestników,
– chęć zorganizowania po seminarium wspólnej imprezy z nowo poznaną drużyną z Niemiec,
– wykonanie zadania wstępnego,
– znajomość języka niemieckiego lub angielskiego pozwalająca na komunikację słowną.

Kontakt : [email protected]l

phm. Piotr Miara HO
szef zespołu ds. organizacji niemieckojęzycznych
Wydział Zagraniczny GK