W imieniu Caritas Polska zachęcamy wszystkie środowiska harcerskie organizujące akcje zarobkowe przed Dniem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym do wzięcia udziału w sprzedaży zniczy Caritas. Zakup zniczy wspiera działalność charytatywną Caritas Polska.

Organizatorów akcji zarobkowych zainteresowanych nawiązaniem współpracy prosimy o bezpośredni kontakt z koordynatorem Caritas Polska:

Cezary Gorczyca

Caritas Polska/Fundacja Pro Caritate

tel. 22/334-85-26 | 22/636-30-15

tel.kom. 515 260 272

e-mail: [email protected]

Caritas Polska jest instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski. Od 2004 roku posiada status organizacji pożytku publicznego. Caritas Polska inicjuje ogólnopolskie zbiórki funduszy, organizuje transporty humanitarne, udziela pomocy doraźnej i długofalowej, materialnej, psychologicznej, prawnej i finansowej osobom bezrobotnym, bezdomnym, chorym, starszym, dzieciom z rodzin ubogich, a także imigrantom i uchodźcom. Caritas Polska jest partnerem ZHP w corocznej akcji Betlejemskie Światło Pokoju.

phm. Agata Grzywacz
rzecznik prasowy ZHP