Podczas pierwszego w nowym roku kalendarzowym spotkania Kraków gościł kadrę polskiego kontyngentu na 22. Światowe Jamboree Skautowe. W weekend 21-23.01.2011 r. ponad 40 osób: zastępowych, członków IST, przedstawicieli sztabu organizacyjnego i komendy kontyngentu pracowało nad przygotowaniami do udziału w kolejnej już skautowej olimpiadzie.

Harmonogram spotkania dostosowano do potrzeb dwóch grup kadry: zastępowych i IST. Część zajęć odbywała się wspólnie, jak piątkowe zajęcia o nowościach w skautowym świecie oraz wiosce globalnego rozwoju na Jamboree. Razem podczas sobotniego wieczoru szwedzkiego poznawano też kraj. gdzie odbędzie się Jamboree .

Zastępowi pracowali nad programem swoich drużyn oraz innymi zagadnieniami, dotyczącymi programowej strony Jamboree i udziału w niej polskiego kontyngentu. Zespół ds. organizacyjnych przedstawił bieżący stan przygotowań logistycznych, w tym dotyczących transportu na Jamboree. Zaprezentowano też projekty koszulek – części polskiej kolekcji odzieżowej na Jamboree. Nie brakło czasu na omówienie spraw finansowych i wyjaśnienie różnych wątpliwości.

Członkowie International Service Team skupili się na zagadnieniach pracy w zespole międzynarodowym, organizacji pracy IST podczas zlotu. Przygotowano się też do określenia kompetencji poszczególnych osób i wypełnienia formularzy, na podstawie których zostaną przydzielone dokładne zadania dla każdego członka IST.

W niedzielę ochotnicy mogli wybrać się na wycieczkę po Krakowie czy też uzyskać od członków komendy odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Komenda kontyngentu dziękuje Komendzie Chorągwi Krakowskiej za udostępnienie pomieszczeń na potrzeby przeprowadzenia części zajęć.

Galerię zdjęć można obejrzeć na stronie www kontyngentu: http://jamboree2011.zhp.pl/krakow-2011.html

phm. Mateusz Cebula HR
zastępca komendanta kontyngentu ds. promocji i informacji