Rada Warszawy w Stanowisku nr 55 z dnia 13 maja 2010 r. podziękowała organizacjom harcerskim za współorganizowanie uroczystości związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

W stanowisku Rady Warszawy między innymi czytamy: Szczególne wyrazy uznania i podziękowania kierujemy do pracowników: Gabinetu Prezydenta m.st. Warszawy, Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Straży Miejskiej, Pogotowia Ratunkowego, Zarządu Dróg Miejskich, służb odpowiedzialnych za komunikację, ratowników medycznych, pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, harcerzy wszystkich organizacji, służb oczyszczania miasta, wszystkich osób organizujących, koordynujących i wspierających ich pracę, a także wszystkich wolontariuszy.
Radni m.st. Warszawy dziękują także Wojsku Polskiemu, a także funkcjonariuszom służb mundurowych, szczególnie Policji oraz wszystkim służbom centralnym, bez których organizacja nie byłaby tak sprawna.

Treść stanowiska

hm. Adam Czetwertyński