W ich realizacji pomagają nam partnerzy i sojusznicy, dzięki którym możemy jeszcze lepiej spełniać potrzeby podopiecznych oraz realizować naszą misję! Jednym z nich podczas tegorocznego zlotu była firma Velvet CARE, która z radością wspierała inicjatywę harcerskiego ducha współpracy i braterstwa. Włączając się do wydarzenia, Velvet CARE zapewniło dostęp do papieru toaletowego oraz ręczników papierowych ułatwiających codzienne czynności podczas zlotu. Dzięki temu harcerze z różnych zakątków świata mogli skupić się na poznawaniu innych kultur czy rozwijaniu nowych umiejętności, podczas gdy marka Velvet pomogła nam dbać o komfort i higienę ich codziennego życia w trakcie intensywnych dni pełnych atrakcji. Wspólnie stworzyliśmy przestrzeń sprzyjającą integracji, rozwojowi i radości z harcerskiej przygody.

ZHP IC Milosz Pawlak 105

fot. Miłosz Pawlak

Tematyka tegorocznej edycji opierała się na kosmosie i wpływie człowieka na środowisko naturalne. Program zlotu skupiał się na czterech wybranych Celach Zrównoważonego rozwoju: dostępna i czysta energia, odpowiedzialna konsumpcja i produkcja, życie na lądzie oraz działania w dziedzinie klimatu. Podczas działań programowych szerzyliśmy wiedzę o metodach wspierania zrównoważonego rozwoju i astronomii w zakresie STEM – Nauka (Science), Technologia (Technology), Inżynieria (Engineering) and Matematyka (Mathematics).

Mamy nadzieję, że te kilka dni skautowej przygody zaowocuje w rozwój nowych pasji oraz zdolności, które wesprą młodych skautów i skautki we wprowadzaniu odważnych innowacji oraz zmian na rzecz lepszego jutra!

baner na www