Związek Harcerstwa Polskiego, jako armator i właściciel, przygotowuje się do kolejnego sezonu, aby flagowy żaglowiec Związku Harcerstwa Polskiego i jednocześnie największy żaglowiec skautowy na świecie wypłynął w rejsy z dziećmi i młodzieżą oraz wspierał wychowywanie kolejnych pokoleń.

Harmonogram zostanie podany w najbliższym czasie w ogłoszeniach na stronie zhp.pl w zakładce aktualności: Aktualności | Związek Harcerstwa Polskiego (zhp.pl) oraz Facebooku S/y Zawisza Czarny | Gdynia | Facebook. 

Jeśli jesteś już teraz zainteresowany rejsem – napisz wiadomość na adres: [email protected]

Jeśli jesteś oficerem, kapitanem lub wolontariuszem s/y Zawiszy, to zachęcamy do wypełnienia kwestionariusza kontaktowego.

Zawisza Czarny to statek z duszą, który przez ponad 50 lat swojej służby na morzach i oceanach dorobił się grupy wiernych sympatyków i fascynatów. Dzieje się tak dlatego, że każdy, kto, choć na krótko przebywał na jego pokładzie, chłonie doskonałą atmosferę Zawiszy. S/y Zawisza Czarny jest także jednym z instrumentów prowadzenia wychowania wodnego w ZHP. Na jego pokładzie harcerze i harcerki nie tylko uczą się życia na żaglowcu, ale także rozwijają się w duchu harcerskich wartości.