Gala Dnia Myśli Braterskiej 2025 będzie naprawdę wyjątkowym wydarzeniem. Od dziś możesz do niego dołączyć! Masz talent muzyczny i chcesz, aby twoje umiejętności zostały zauważone? Chcesz wnieść swoją energię i pasję do jednego z najważniejszych wydarzeń w harcerskim kalendarzu? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, mamy coś specjalnie dla ciebie! Od dziś do 12 stycznia 2025 roku możesz zgłosić chęć zaśpiewania w wyjątkowym wydarzeniu – koncercie, który odbędzie się podczas Gali Dnia Myśli Braterskiej 2025!
Na czym polega tradycja Dnia Myśli Braterskiej?
Dzień Myśli Braterskiej, obchodzony 22 lutego, to święto jedności, przyjaźni i braterstwa. To dzień, który łączy harcerki i harcerzy, skautki i skautów na całym świecie, niezależnie od wieku, narodowości czy pełnionej funkcji. W tym dniu, wspólnie celebrujemy wartości takie jak służba, jedność i braterstwo.
Skąd wziął się pomysł na to skautowe święto?
Pomysł na obchody Dnia Myśli Braterskiej narodził się w 1926 roku podczas 4. Światowej Konferencji WAGGGS. Data 22 lutego nie jest przypadkowa – to dzień urodzin zarówno Olave Baden-Powell, Naczelnej Skautki Świata, jak i Roberta Baden-Powella, założyciela skautingu.
To wydarzenie dla wielu środowisk harcerskich jest także okazją do wspólnych refleksji, celebracji i spotkań, zarówno w drużynach, jak i w szczepie czy hufcu. Gala z tej okazji będzie momentem, w którym połączymy muzykę, historię i wspólne emocje, tworząc niezapomniane przeżycia.
Jak się zgłosić?
Aby zgłosić swoją chęć udziału w występie na Gali Dnia Myśli Braterskiej 2025, należy wypełnić formularz dostępny pod linkiem: https://forms.office.com/e/cuUM26PqJV
Na zgłoszenia czekamy do 12 stycznia 2025 roku.
Poniżej znajdują się dane, które należy przygotować, aby dokonać zgłoszenia:
- Imię i nazwisko;
- Stopień harcerski/instruktorski;
- Chorągiew i hufiec;
- Funkcja pełniona obecnie w ZHP;
- Numer telefonu;
- Data urodzenia.
Zgłaszać się mogą członkinie i członkowie ZHP.
Co jeszcze należy przygotować?
- Krótki, 30 sekundowy filmik
Wideo, w którym opowiesz:- Jak się nazywasz i skąd jesteś?
- Dlaczego chcesz zaśpiewać na tegorocznej Gali?
- Nagranie ze śpiewem
- Filmik nagrany telefonem
- Jeden, dowolny utwór a cappella (zwrotka + refren).
- Opcjonalnie dodatkowe nagranie z akompaniamentem.
Wszystkie materiały należy załączyć zgodnie z instrukcją podaną w formularzu zgłoszeniowym.
Kogo szukamy?
Szukamy aktualnych członkiń i członków ZHP, którzy nie tylko mają talent wokalny, ale także chęć podzielenia się nią z harcerską społecznością. Poza tym, ważna jest również gotowość do:
- podpisania umowy wolontariackiej;
- przyjazdu do Warszawy w dniach 20–23 lutego 2025 roku.
Jeśli zgłoszenia dokonuje osoba niepełnoletnia – w podanym terminie musi być z nią także pełnoletnia opiekunka/pełnoletni opiekun.
Dlaczego warto?
Występ podczas Gali Dnia Myśli Braterskiej to nie tylko okazja, by pokazać swój talent, ale także możliwość uczestniczenia w wyjątkowym wydarzeniu, które obejrzą harcerki i harcerze z całej Polski.
Wspólny występ z innymi osobami, które dzielą tę samą pasję to szansa na nawiązanie nowych, harcerskich znajomości, przeżycie niezapomnianych chwil, rozwój umiejętności oraz możliwość współtworzenia ważnego dla ZHP wydarzenia.
Obejrzyj transmisję z Koncertu symfonicznego z harcerskimi piosenkami podczas Gali, która odbyła się w 2021 roku i zobacz, co już niedługo na nas czeka: kliknij tutaj
Zgłoś się już teraz!
Nie czekaj do ostatniej chwili! Formularz zgłoszeniowy znajdziesz pod linkiem: kliknij tutaj. Na zgłoszenia czekamy do 12 stycznia 2025 roku.
Dołącz do zespołu, który sprawi, że Gala Dnia Myśli Braterskiej 2025 będzie niezapomnianym wydarzeniem pełnym muzyki, radości i harcerskiego ducha!
Wszystkie pytania dotyczące zgłoszeń prosimy przesyłać mailowo na adres [email protected]
Zainteresował Cię temat Dnia Myśli Braterskiej?
Dowiedz się więcej o tegorocznej Akcji Łączenia Drużyn: https://zhp.pl/akcja-laczenia-druzyn-2025/
Przeczytaj, jak obchodziliśmy to święto w 2024 roku: https://zhp.pl/dowiedz-sie-jak-w-zhp-obchodzimy-dzien-mysli-braterskiej/
Dołącz do wydarzenia na Facebooku: kliknij tutaj