27 sierpnia (sobota) br. odbędzie się konferencja instruktorska zorganizowana w ramach Wędrowniczej Watry 2016 „Poza horyzont”. W tym roku pochylimy się nad problemami wychowawczymi z jakimi mamy do czynienia w pracy z wędrownikami.

Rada Naczelna w 2015 roku wskazała problemy, nad którymi należy się pochylić w pracy wychowawczej Związku w roku harcerskim 2016/2017 i 2017/2018. Są to m.in. roszczeniowość, konsumpcjonizm, oportunizm oraz malkontenctwo.

Podczas konferencji pochylimy się nad tymi, jak i innymi problemami dotykającymi wędrowników w drużynach oraz stworzymy materiał dla drużynowych będący wsparciem w pracy wychowawczej. Nie zabraknie specjalistów z zakresu psychologii, którzy wprowadzą nas w problematykę jak i doświadczonych instruktorów, pod okiem których będziemy pracować podczas paneli dyskusyjnych.

Wędrownicza Watra składa się z dwóch modułów (wędrówek i zlotu) odbywających się w terminie 20-28 sierpnia 2016. Wędrówki odbywają się na terenie całego kraju, natomiast tegoroczny zlot zlokalizowany będzie na terenie Centrum Nauki „Leonardo da Vinci” w Podzamczu Chęcińskim. Wędrownicza Watra 2016 „Poza Horyzont” jest największym wydarzeniem wędrowniczym w ZHP organizowanym przez Główną Kwaterę ZHP we współpracy z Chorągwią Kielecką ZHP.

Wszystkie szczegóły dotyczące kosztów oraz warunków noclegowych znajdują się w regulaminie konferencji.

Zgłoszenia na konferencje odbywają się poprzez ankietę internetową.

Informacje na temat WW’16 znajdują się na stronie Wędrowniczej Watry oraz na Facebooku.