Służba i działanie na rzecz innych są domeną harcerek i harcerzy, dlatego ZHP wspiera Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wspólnie gramy na rzecz leczenia płuc po pandemii! 

Jednostki ZHP organizują w tym roku 62 Sztaby w całej Polsce, lecz działanie członkiń i członków organizacji wykracza znacznie ponad tę liczbę — harcerza i harcerkę można spotkać w prawie każdym lokalnym sztabie. Dodatkowo harcerze i harcerski ZHP są nie tylko wolontariuszami, czy zbierają do puszek. Dbają o wiele aspektów tych wydarzeń – od znalezienia partnerów, przeprowadzenia rejestracji wolontariuszy i puszek stacjonarnych, przez stworzenie programu, po zabezpieczenie medyczne organizowanych inicjatyw. 

Razem możemy zdziałać więcej, dlatego zachęcamy wszystkich do udania się w niedzielę na lokalne Finały, wsparcie zbiórki czy Sztabów!  

Zapraszamy także do wzięcia udziału w licytacji ZHP lub dorzucenia się do eSkarbonki wszystkich harcerek i harcerzy naszej organizacji!