W sobotę  16 kwietnia w piękny sobotni wiosenny dzień zjechało do Bydgoszczy prawie 300 harcerzy na XXI Mistrzostwa Pływackie ZHP oraz XX Mistrzostwa Pływackie Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej.

Podobnie jak w zeszłym roku oczekiwanie na oficjalne wyniki i wręczenie nagród umilał występ zespołu szantowego, tym razem byli to Mechanicy Shanty, jeden z najlepszych polskich zespołów powstały w latach 80 podczas Warsztatów Kultury Marynistycznej w Centrum Wychowania Morskiego w Gdyni.

XXImp Bydgoszcz msadowski(13) sm

Także zaproszeni goście nie zawiedli, obecni byli m.in. hm. Emilia Kulczyk-Prus, członkini Głównej Kwatery oraz hm. Tomasz Maracewicz, dyrektor CWM, który ufundował nagrodę specjalną dla najlepszego pływaka/pływaczki drużyn wodnych w kategorii wiekowej starszoharcerskiej i wędrowniczej. Nagroda w postaci możliwości wzięcia udziału w tegorocznym rejsie "Zawiszy Czarnego" na Jamboree w Szwecji trafiła do druhny Alicji z Chorągwi Gdańskiej.

XXImp Bydgoszcz msadowski (15)

Po trwającym dwie godziny koncercie przyszedł czas na prawie godzinne wręczanie nagród, medali i pucharów. Trwało to tak długo, ponieważ medale wręczane były w każdej kategorii wiekowej i w każdym stylu. Tak że niektórzy druhowie i druhny otrzymali po kilka medali i dyplomów.

I miejsce w XXI Mistrzostwach Pływackich ZHP i Puchar Naczelniczki ZHP przypadł reprezentacji Chorągwi Śląskiej

II miejsce – Chorągiew Gdańska

III miejsce – Chorągiew Kujawsko-Pomorska

XXImp Bydgoszcz msadowski (2)