Warsztaty on-line: Jak skutecznie pisać wnioski dotacyjne

Zastanawiasz się, jak skutecznie napisać swój pierwszy wniosek o dotację? Myślisz o aplikowaniu o środki dotacyjne do lokalnego samorządu? Chciałbyś spróbować pozyskiwać środki dla swojego hufca z grantów, ale nie wiesz, jak zacząć? A może już masz w tym doświadczenie i chcesz się dowiedzieć, jak to robią inni?

Zapraszamy na warsztaty on-line poświęcone przygotowaniu oferty na zadanie publiczne w odpowiedzi na ogłoszony konkurs przez jednostkę samorządu terytorialnego. Spotykamy się 13 listopada w godzinach 18:00-20.30 na MS Teams.
Podczas spotkania opowiemy i pokażemy na przykładach jak dobrze przygotować projekt na podstawie ogłoszonego konkursu na granty przez miasto/powiat, gminę itp. W sposób praktyczny przećwiczymy, jak opisać wybrane elementy oferty.

Warsztat poprowadzi hm. Beata Matyjaszczyk – mgr prawa, koordynator dostępności, szkoleniowiec (prowadząca szkolenia z zakresu kontroli wykonania zadań publicznych przez organizacje pozarządowe dla Urzędu Stołecznego Miasta Warszawa), Szef Zespołu Projektowego ZHP Chorągwi Gdańskiej oraz współprzewodnicząca Gdańskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, do zadań której należy m.in. opiniowanie regulaminów konkursów ofert. Od 24 lat zasiada w komisjach konkursowych oceniających oferty składane przez organizacje.

Program warsztatów – 13 listopada porozmawiamy o regulaminie, karcie oceny, budowie oferty, celach, działaniach i rezultatach:
1. Od pomysłu, przez projekt do oferty konkursowej – części wspólne i rozłączne.
2. Zacznijmy od regulaminu – omówienie przykładowych regulaminów konkursów, wskazanie na co zwrócić uwagę, jak wykorzystać zapisy regulaminu do przygotowania oferty.
3. Logika projektowa: Potrzeba – cel – grupa docelowa – działania – rezultaty.
4. Co wpisać w którą rubrykę?