Zapraszamy was na Międzynarodowy Zlot Harcerzy i Skautów WICEK 2024

Widzimy się już niebawem – termin zlotu to 3-7.07.2024 r. na terenie Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu.

Będzie to największa impreza harcerskiego lata w województwie kujawsko-pomorskim. Przypada na rok wyjątkowych jubileuszy zarówno dla mieszkańców naszego województwa, jak i wszystkich harcerzy, bo 25-lecia powstania Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz 25. rocznicy beatyfikacji patrona wszystkich harcerzy bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego czyli naszego druha „Wicka”.

Uczestnikiem zlotu może być każdy członek organizacji harcerskiej i skautowej działającej w kraju i za granicą, powyżej 10 roku życia. Patrole powinny liczyć od 6 do 12 osób (w tym pełnoletni opiekun).

DSCZ: 400 zł
Na zgłoszenia patroli czekamy do 15 kwietnia 2024 r.

Takie wydarzenie to niezwykła przygoda. To niepowtarzalne spotkanie harcerzy i skautów z całego świata, poznawanie różnorodnych kultur i obyczajów. To także niebywała okazja do poznania miasta Torunia, będącego gospodarzem zlotu – jego tajemnic, ciekawostek, historii i atrakcji turystycznych.

W programie zlotu zaplanowaliśmy dla was wycieczki w najciekawsze miejsca regionu. Razem będziemy przemierzać szlaki, poznawać miasta i ciekawostki województwa, uczestniczyć w grach miejskich, odwiedzimy muzea, instytucje kultury i nauki, poznamy legendy miejskie i trochę historii, nauczymy się wypieku pierników a może na nowo odkryjemy tajemnice kosmosu. Na terenie zlotu, proponujemy wam ciekawe i różnorodne zajęcia, a wieczorami będziemy spotykać się na koncertach, seansach kina letniego czy spotkaniach skautowo-harcerskich.

Zgłoszenia: ISC Wicek 2024 – Zgłoszenia (office.com)

Do zobaczenia w lipcu w kujawsko-pomorskim!