Konferencja instruktorska i harcmistrzowska – „TO SIĘ OPŁACA – Wychowanie ekonomiczne w harcerstwie”

• Data: 16 listopada 2024 r.
  • Godzina: 09:00 – 18:30
  • DSCZ: 80 zł

Po sukcesach konferencji w latach 2021, 2022 i 2023, które dostarczyły gronu instruktorskiemu cennych informacji o wychowaniu ekonomicznym, nadszedł czas na kolejną edycję! W poprzednich latach poruszaliśmy tematy uczciwości, etyki, kształtowania postaw, zdobywania konkretnych kompetencji oraz wyzwań związanych z karierą zawodową. Tegoroczna konferencja, wpisująca się w Rok Edukacji Ekonomicznej, będzie doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowych działań i programów wychowania ekonomicznego, aby skuteczniej dotrzeć do naszych podopiecznych.

Dlaczego warto wziąć udział?

• Podsumowanie dotychczasowych działań:
    przeanalizujemy, co zostało już osiągnięte w ramach wychowania ekonomicznego w ZHP, aby dalej rozwijać te działania w codziennej pracy z drużynami.
  • Inspiracja i wymiana doświadczeń: konferencja umożliwi poznanie projektów realizowanych przez zewnętrznych partnerów oraz dyskusję na temat narzędzi, które z powodzeniem działają w ZHP. To również okazja do wypracowania nowych, lepszych sposobów na wychowanie ekonomiczne.
  • Ekspercka wiedza: doświadczeni naukowcy, instruktorzy oraz eksperci z państwowych instytucji podzielą się swoją wiedzą i praktyką.

Co czeka na uczestników? W ramach konferencji odbędą się różnorodne warsztaty, m.in.:

• Myśl Janusza Korczaka w harcerskim wychowaniu
  • Warsztaty praktyczne z rzemieślnikiem
  • Ekonomia w 5 minut
  • Dodatkowo uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w kuratorskim oprowadzaniu po wystawie czasowej Muzeum Warszawskiej Pragi.

Konferencja jest adresowana do:

Instruktorów, którzy dotychczas realizowali program wychowania ekonomicznego w swoich środowiskach, pragnących podsumować swoje działania i podzielić się doświadczeniami.
Wszystkich, którzy poszukują inspiracji i narzędzi do wspierania harcerzy w zdobywaniu wiedzy i umiejętności przydatnych w dorosłym życiu.
Osób zainteresowanych tematem wychowania ekonomicznego w harcerstwie.

Zgłoszenia:
Zgłoszenia przyjmujemy do 31 października 2024 r. za pomocą formularza: https://forms.office.com/e/2T9umZbq6T

Więcej informacji:
Regulamin oraz szczegółowe informacje znajdziecie tutaj: https://gkzhp.sharepoint.com/…/Eie2MNzLz0FJtOy1wxnESBwB…

Dołącz do nas i wspólnie zainspirujmy się do dalszych działań na rzecz wychowania ekonomicznego w harcerstwie!