Już w te wakacje możesz przeżyć międzynarodową przygodę, biorąc udział w Central European Jamboree, czyli Zlocie Skautów Europy Środkowej! Jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez organizacje skautowe z Europy Środkowej – Czech, Polski, Słowacji i Węgier – skupione w Światowej Organizacji Ruchu Skautowego WOSM.

Organizatorem Zlotu Skautów i Skautek Europy Środkowej CEJ 2024 – jest Slovenský Skauting, czyli krajowa organizacja skautów i przewodniczek Republiki Słowackiej, będąca członkiem WOSM
i WAGGGS.

CEJ 2024

• Termin zlotu: 2-9 sierpnia 2024. Dla członków IST termin zlotu to 1-10 sierpnia 2024
  • Zlot odbędzie się w Mošovcach, Słowacja, na teren kempingu Drieňok.
  • Wpisowe dla uczestników (tworzących patrole) wynosi 250 EUR + 110 zł. Wpisowe dla osób pełniących funkcję IST wynosi 150 EUR + 110 zł.
  • Wiek uczestników zlotu wynosi od 14 do 17 lat – urodzeni pomiędzy 2 sierpnia 2006 r. a 9 sierpnia 2010 r.
    Patrolowi oraz członkowie IST muszą mieć ukończone 18 lat – urodzeni przed dniem 2 sierpnia 2006 r.
  • Przewidywana liczebność polskiej reprezentacji na Zlot to 60 osób (tworzących patrole) oraz osoby pełniące
    funkcję IST (bez ograniczeń liczbowych).
  • Zgłoszenia trwają do 3 marca 2024 r.
  • Tematyka tegorocznego Zlotu opiera się na czterech żywiołach.Szczegółowe informacje oraz linki do zgłoszeń znajdują się
    w regulaminie.