W naszej organizacji edukacja ekonomiczna stanowi istotny element w programie wspierania, rozwijania i stawiania wyzwań przed wychowankami ZHP. Odpowiadając na potrzebę ciekawego oraz inspirującego programu dla harcerek i harcerzy, stworzyliśmy im możliwość udziału w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej (SIGG), której Związek Harcerstwa Polskiego jest partnerem.

Projekt ten w praktyczny i bezpieczny sposób uczy inwestowania na giełdzie. Organizatorami są: Giełda Papierów Wartościowych, Fundacja GPW oraz Partner Strategiczny Fundacja im. Lesława A. Pagi. Zespoły z ZHP swój udział w grze zgłaszały jeszcze w zeszłym roku. Obecnie w grę zaangażowanych jest aż 7 chorągwi ZHP, a 11 zespołów aktywnie działa na platformie.

Finał Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej odbędzie się w kwietniu, co idealnie wpasowuje się w trwający i oficjalnie zainaugurowany Rok Edukacji Ekonomicznej, którego ZHP wraz z partnerami był pomysłodawcą. Ten rok otwiera nas na nowe możliwości i intensywne działania w obszarze edukacji ekonomicznej. SIGG jest jedną z inicjatyw, podczas której harcerki i harcerze mogą zgłębiać tajniki tej dziedziny! Trzymamy kciuki za zespoły z ZHP!