Po przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju przez skautów Słowackich naszym harcerzom Światło pokonało setki kilometrów roznoszone w najodleglejsze zakątki kraju, a także poza jego granice.

W stolicy i każdej instytucji większych i mniejszych miejscowości symbol zbliżających się świąt – Światło Nadziei już zagościło, tym samym kończąc wielką sztafetę Światła.

Wieloletnia tradycja, jaką jest przekazywanie Światła przez harcerzy spotykała się z ogromnym ciepłem i radością wszystkich, którzy je otrzymywali. Jednogłośnie życzyliśmy sobie nawzajem nadziei na lepsze dziś i jeszcze lepsze jutro, aby doręczone Światło nie było tylko symbolem, ale faktycznie rozpaliło w nas iskrę dobroci, życzliwości i braterstwa, aby symbolizowało obecność tych, z którymi podczas świąt z jakiegoś powodu spotkać się nie możemy.

Dzięki Waszej pomocy Światła nie zabraknie na żadnym wigilijnym stole!