Bardzo owocny weekend za nami! W miniony weekend w Łagowie odbyła się Wyjazdowa Zbiórka Kadry, w której udział wzięli komendanci hufców wraz ze swoimi komendami. Pojawili się także przedstawiciele Hufcowych Komisji Rewizyjnych oraz instruktorzy, którzy chcieli włączyć się w pracę nad strategią rozwoju dla Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP.

Zbiórka rozpoczęła się od odprawy komendantów hufców, podczas której omówiliśmy sprawy bieżące oraz najbliższe plany. Nie zabrakło również podsumowania Harcerskiej Akcji Letniej. W kolejnej części omawialiśmy zbliżające się zjazdy hufców, a przewodnicząca Chorągwianej Komisji Rewizyjnej – hm. Stanisława Niemira zapoznała obecnych przedstawicieli HKR z procedurami zjazdowymi. Wieczór zwieńczyło obrzędowe ognisko poprowadzone przez hm. Bogumiłę Jastrzębską. Było nie tylko motywująco, ale także wzruszająco, albowiem dzieliliśmy się tym, co nam instruktorom, dała działalność w ZHP.

Sobota to intensywna praca właśnie nad „Strategią Rozwoju Chorągwi Ziemi Lubuskiej”. Pracę w zespołach roboczych rozpoczęliśmy od przypomnienia założeń „Strategii ZHP 2025”. Praca odbywała się w dwóch zespołach roboczych „Zarządzanie hufcem i finanse” – dyskusję moderowali hm. Bogumiła Jastrzębska oraz hm. Grzegorz Bazydło, natomiast hm. Katarzyna Kawka pracowała z zespołem „Program i praca z kadrą”. Uczestnicy zbiórki zaczęli od analizy sytuacji obecnej w poszczególnych obszarach, a następnie wyznaczyli wizję do jakiej nasza chorągiew chciałaby zmierzać. Dopełnieniem było opisanie dokładnych kroków, w jaki możemy się do tych celów zbliżyć. To nie koniec pracy nad strategią, teraz z wypracowanymi wnioskami zapozna się zespół ds. strategii, który będzie nad nim procedował dalej.

Pozostała część zbiorki poświęcona była myśleniu projektowemu, niezwykle przydatnemu podczas przygotowywania i aplikowania o środki zewnętrzne. Swoim doświadczeniem podzieliła się z nami Dominika Iwan, która przybliżyła naszym instruktorom temat w praktycznej formie. Na zakończenie hm. Grzegorz Bazydło zapoznał uczestników zbiórki ze zmianami w procedurach finansowych.

Zwieńczeniem Wyjazdowej Zbiórki Kadry był rejs statkiem po Jeziorze Ciecz.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie zbiórki, a także jej uczestnikom dziękujemy za niezwykle motywujący i owocny weekend.

Czuwaj!

phm. Bartłomiej Walkowski