Małżonki Prezydentów Polski i Republiki Korei spotkały się w Rezydencji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Belweder, z grupą harcerzy, którzy wkrótce wezmą udział w 25. Światowym Jamboree Skautowym 2023, organizowanym w Korei Południowej. Było to ważne spotkanie, również dlatego, że kolejna edycja tego wydarzenia odbędzie się w Polsce w 2027 roku!

W trakcie rozmowy przedstawiciele polskiej reprezentacji opowiedzieli Pierwszym Damom o swoich przygotowaniach do nadchodzącego zlotu. W ramach tych przygotowań odwiedzili Centrum Kultury Koreańskiej przy Ambasadzie Korei. Tam wzięli udział w warsztatach, które przybliżyły im kulturę, historię i kuchnię Korei. Ponadto mieli okazję porozmawiać z Ambasadorem Hoonmin Limem.

07 Agata Kornhauser Duda wizyta Kim Keon Hee Belweder 20230713 GJA 7558
Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Wizyta harcerzy w Belwederze była nie tylko okazją do opowieści o przygotowaniach do Zlotu, ale również podkreśliła znaczenie harcerstwa jako ruchu młodzieżowego, który rozwija wartości takie jak: patriotyzm, braterstwo, przyjaźń, służba, wiara, praca, sprawiedliwość, wolność i pokój.

Członkowie reprezentacji podkreślili, że Jamboree to wyjątkowy czas, podczas którego młodzi ludzie z różnych zakątków świata mają możliwość poznania i zrozumienia swoich kultur, zwyczajów. Właśnie dlatego jednym z elementów spotkania w Belwederze było zaproszenie Pierwszych Dama do rywalizacji w tradycyjną polską grę w kapsle. Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda przyznała, że zna tę rozrywkę doskonale z czasów swojego dzieciństwa.

11 Agata Kornhauser Duda wizyta Kim Keon Hee Belweder 20230713 GJB 0233
Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Co ważne, Polska będzie gospodarzem kolejnego Światowego Jamboree Skautowego już w 2027 roku. To wyjątkowe wydarzenie pozwoli Polsce na zaprezentowanie swojego bogatego dziedzictwa kulturowego i gościnności oraz umożliwi młodzieży z całego świata spotkanie się w sercu Europy.