Mapa służby

Stwórzmy MAPĘ INSPIRACJI SŁUŻBY

Działanie Służba – zmieniaj świat – inspiruj kierowany jest do wszystkich członków ZHP, którzy indywidualnie, w małych grupach (zastępach/patrolach), całymi drużynami/gromadami lub na kursach instruktorskich realizują służbę i chcą się podzielić relacją o niej z innymi członkami naszej organizacji. Dzięki umieszczeniu raportu o służbie na tej stronie, stanie się on dobrą praktyką, inspiracją dla innych, dowodem na realizację w swoim środowisku obszaru „Odpowiedzialni społecznie” Strategii ZHP, a może i zmotywuje tych, którzy szukają impulsu do jej podjęcia.

Chcesz dzielić się pomysłami i działaniami? Zachęcamy uzupełnić krótkie zgłoszenie do Mapy Służby.

Służba to działanie o specyficznym charakterze niosącym ze sobą ogromny ładunek wychowawczy. Aby dowiedzieć się jakie cechy powinna ona mieć, jak może wyglądać w zależności od pracy z daną grupą metodyczną, jak ukazać swoim wychowankom jej sens, jak ją zaplanować i realizować, tak aby była ona Służbą przez duże „S” polecamy wczytanie się w dwa dostępne na stronie poradniki.

Zobacz tutaj jak pełnimy Służbę na co dzień i dołącz do nas!

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

CZY WIESZ, ŻE...

Drużynowi ZHP przepracowują społecznie łącznie 8 mln godzin w ciągu roku. Jeżeli przeliczyć to na złotówki, wartość pracy wolontariackiej wyniosłaby 136 mln zł.
Czuwaj! Zauważyłeś coś co można poprawić?
Nasza strona internetowa jest naszym obozowiskiem w wirtualnym świecie, zbieranie feedbacku jest jak zbiórka przy ognisku, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami.Jeśli widzisz coś co można poprawić to proszę kliknij ikonkę feedbacku z prawej strony ekranu i prześlij naszemu zespołowi feedback. Pomoże nam to w rozwoju całego serwisu!