Szczególną możliwością do rozwijania świadomości ekonomicznej oraz przedsiębiorczości wśród harcerzy i harcerek był udział w Konkursie „Reklamożercy”, organizowany przez Związek Harcerstwa Polskiego we współpracy z Fundacją Warszawski Instytut Bankowości, o którym pisaliśmy tutaj.

Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć reklamę, która nawiązuje do treści znajdujących się na stronie Programu Wychowania Ekonomicznego: zhp.pl/wwe, a szczególnie do sześciu obszarów wychowania ekonomicznego. Forma reklamy była dowolna.

Konkurs był przeprowadzony w czterech grupach metodycznych, spośród których wyłoniono następujących laureatów:

ZUCHY:
1. miejsce – 14 Gromada Zuchowa Leśne Skrzaty z 4. Szczepu Adventure
2. miejsce – 27 Gromada Zuchowa „Mieszkańcy Boru”

HARCERZE:
1. miejsce – 234 Próbna Warszawska Drużyna Harcerska „Drakkar”
2. miejsce – 29 Drużyna Harcerska „Pogodni”
3. miejsce – zastęp „Ogniste Wojowniczki” z 97 Tarnowskiej Drużyny Harcerskiej „Zarzewie”

HARCERZE STARSI:
1. miejsce – 3 Poznańska Drużyna Harcerzy Starszych im. J. III Sobieskiego
2 miejsce – 296 Warszawska Wodna Drużyna Starszoharcerska „Zorza”

WĘDROWNICY:
1. miejsce – Mikołaj Słoński
2. miejsce – Jan Gawlik
3. miejsce – Mateusz Gala

Gratulujemy zwycięzcom! Nagrody zostaną przekazane drogą wysyłkową.