Wyobraźcie sobie, że nagle w lesie ląduje tajemniczy obiekt przypominający samolot, z którego wychodzą trzy dziwne stworki… Co się wydarzy dalej? Czy bohaterowie uratują umierający las?

Przedstawiamy wam gawędę „Leśnik” autorstwa przewodniczki Elżbiety Markulak, którą czyta instruktorka ZHP harcmistrzyni Kinga Żydek i polecamy do wysłuchania w domu, w samochodzie z dzieckiem, czy podczas zbiórki.

To tylko jedna z 18 zuchowych gawęd, które przygotowaliśmy z okazji wyjątkowego święta, Imienin Zucha, obchodzonego co 4 lata, 29 lutego! Posłuchajcie, a może i wy znajdziecie inspirację do kreatywnych działań, czy nowych przygód!

Gawędę znajdziecie tutaj.

__

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.