Rodzicu, zastanawiasz się, czy najbliższe wakacje, będą odpowiednim czasem na pierwszy, samodzielny – ale z rówieśnikami wyjazd twojego dziecka?

Instruktorki i instruktorzy ZHP jak nikt inny znają się na temacie nauki samodzielności oraz zaradności dzieci i młodzieży, bo to właśnie na harcerskich obozach, koloniach, biwakach podopieczni uczą się jej w praktyce!
Taki wyjazd to test i próba samodzielności. Jak może wpłynąć na rozwój dziecka?

O tym i o innych tematach kolonijno-obozowych rozmawiają w czwartym odcinku podcastu „Iskierka”: harcerscy eksperci: harcmistrzyni Lucyna Czechowska – nauczycielka akademicka na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz drużynowa 17 Toruńskiej Gromady Zuchowej „Dzielni Odkrywcy”; podharcmistrzyni Angelika Szelągowska-Mironiuk – psycholożka i psychoterapeutka pracująca z młodzieżą oraz z rodzinami, instruktorka Wydziału Wychowania Duchowego i Religijnego Głównej Kwatery oraz zespołu #łódzkadbaozdrowie, oraz podharcmistrz Adrian Łukaszewski – pedagog specjalny, wieloletni kierownik wielu kolonii i obozów, kierownik Wydziału Zuchowego Głównej Kwatery oraz Komendant Harcerskiej Bazy Obozowej w Czernicy.
Rozmowę prowadzi podharcmistrzyni Julia Czekalska.

Link do rozmowy: https://bit.ly/podcast-Iskierka-4


Podcast Iskierka, to audycja kierowana do rodziców, którzy poszukują inspiracji, do kreatywnych działań z dziećmi, czy wsparcia w wyzwaniach czekających na rodzica w XXI wieku. Podcast jest tworzony przez Związek Harcerstwa Polskiego — największą w Polsce młodzieżową organizację, która zrzesza ponad 105 000 członków. Od ponad 100 lat ZHP wspiera rozwój dzieci i młodzieży, kształtuje proaktywną postawę oraz umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych w dorosłym życiu.

Zdjecia na strone 7