Niedawno Związek Harcerstwa Polskiego cieszył się z tego, że to w Polsce w 2027 roku odbędzie się 26. Światowe Jamboree Skautowe. Ale już za 2 lata będziemy mogli poczuć tę niesamowitą atmosferę towarzyszącą Jamboree podczas zlotu w Korei. Właśnie ruszyła rekrutacja!

Jamboree Korea – informacje

Światowe Jamboree odbędzie się od 1 do 12 sierpnia 2023 roku w SaeManGeum (Jeollabuk-do) w Korei Południowej. Właśnie ruszyła rekrutacja do reprezentacji ZHP na 25. Światowe Jamboree Skautowe. Zgłoszenia potrwają do 31.01.2022 roku.

Komenda reprezentacji planuje, że z Polski w Jamboree weźmie udział 75 członkiń i członków International Service Team (czyli pełnoletnich wolontariuszy wspierających organizację Jamboree), 40 patrolowych oraz 360 uczestników. Szczegółowe informacje oraz ankiety rekrutacyjne znajdują się na stronie www.zhp.pl/jamboree2023

Dowiedz się więcej o Jamboree!

W ten czwartek, 2 grudnia o godz. 20:00 na Teamsach odbędzie się webinar z komendą reprezentacji. Komenda opowie, czym jest Jamboree, jak będzie wyglądać wyjazd, od czego zacząć zbieranie patrolu i o wielu innych rzeczach. Będzie czas również na pytania! Link do spotkania: https://bit.ly/webinar-Jamboree2023 W razie pytań prosimy o kontakt mailowy – [email protected]

Zapraszamy również do śledzenia fanpage reprezentacji: www.facebook.com/jamboreezhp/

Czym jest Jamboree?

Jamboree to międzynarodowy zlot skautowy WOSM (Światowa Organizacja Ruchu Skautowego), który odbywa się co 4 lata. To największe wydarzenie edukacyjne skierowane do młodych ludzi w wieku 14-17 lat. Jest to niesamowite wydarzenie, w którym jako uczestnik można wziąć udział tylko raz w życiu. Za każdym razem organizatorem Jamboree zostaje jedna z organizacji należących do WOSM. I tak od 1920 roku Jamboree wędruje po krajach i kontynentach.

W 2023 roku zawita do SaeManGeum (Jeollabuk-do) w Korei Południowej! Hasło najbliższego Jamboree – „Draw your dream!”, czyli „Narysuj swoje marzenie!” wyraża pragnienie członków Ruchu Skautowego przemienienia 25. Światowego Jamboree Skautowego w miejsce rozwijania marzeń. SaeManGeum zostanie przekształcone w czasie Jamboree w obszerny teren rekreacyjny, dający skautom z całego świata możliwość realizacji swoich nadziei i marzeń.