Festiwal obfitował w różnorodne wydarzenia, w tym przeglądy muzyczne, teatralne oraz taneczne. Młodzież miała okazję zaprezentować swoje talenty w Konkursie Piosenki Harcerskiej, który jest stałym i popularnym punktem programu. Ponadto uczestnicy mogli rozwijać swoje umiejętności podczas licznych warsztatów artystycznych pod okiem specjalistów, które obejmowały różnorodne dziedziny sztuki, muzyki i tańca. Uczestnicy warsztatów w ramach koncertu na kieleckim rynku zaprezentowali się mieszkańcom oraz publiczności, wykorzystując nowo zdobyte i podszlifowane umiejętności w praktyce.

DSC 3215

Wydarzenie zwieńczył Koncert Galowy Laureatów 51. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, podczas którego na scenie wystąpiło ponad 700 osób, a hasło przewodnie „Witajcie w naszej bajce” rozniosło się echem po całych Kielcach! W tym roku wręczono uczestnikom i uczestniczkom 59 jodeł, 30 wyróżnień oraz 1 nagrodę przechodnią w ramach docenienia ich twórczego talentu.

Festiwal z pewnością zapewnił uczestnikom, jak i widzom niezapomniane wspomnienia i inspiracje na kolejne lata. My odliczamy już z niecierpliwością, oczekując na przyszłoroczną edycję, która z pewnością przyniesie równie dużą dawkę emocji i artystycznych wrażeń!