Decyzją 42. Światowej Konferencji WOSM, to właśnie Polska będzie gospodarzem Światowego Jamboree Skautowego w 2027 roku, którego organizatorem jest Związek Harcerstwa Polskiego. Tylko do 25 lutego trwa rekrutacja wolontariuszy, którzy chcieliby dołączyć do zespołu odpowiedzialnego za organizację tego wyjątkowego zlotu. Nie czekaj i zgłoś się już dziś!

Organizacja Jamboree w Polsce to wielkie wydarzenie, ale również spore wyzwanie. Teraz, zgodnie z hasłem przewodnim „Bravely”, musimy śmiało podejść do działań, które sprawią, że to wydarzenie stanie się nie tylko fascynującą przygodą dla tysięcy młodych ludzi, ale także szansą na rozwój naszej organizacji. Do 25 lutego istnieje możliwość zaangażowania się jako wolontariusz i dołączenia do międzypokoleniowego i międzynarodowego zespołu pracującego nad organizacją Światowego Jamboree Skautowego 2027. To wyjątkowa okazja do rozwoju, służby, przygody i zabawy.

Rekrutacja trwa na stanowiska w następujących obszarach:
• akredytacje;
• komunikacja (grafika);
• relacje z reprezentacjami;
• usługi gastronomiczne;
• zdrowie i usługi medyczne;
• program „Wszyscy jesteśmy gospodarzami”;
• miasteczko Jamboree;
• Safe From Harm;
• transport;
• zarządzanie obiektem.

Pełna lista stanowisk i wymagania rekrutacyjne są dostępne na stronie Jamboree 2027.

Zachęcamy do otwarcia się na to niezwykłe wydarzenie i dołączenia z odwagą do organizacji Światowego Jamboree Skautowego 2027, zgodnie z hasłem „Bravely”! W końcu wszyscy jesteśmy gospodarzami!