W ZHP wspieramy wychowanie najmłodszych poprzez zabawę w kogoś lub coś, zachęcanie do kreatywnego myślenia, które pozwalają zuchom odkrywać świat. Pomagają nam w tym między innymi gawędy! Ale ich magię można odczuć także w domowym zaciszu!

Posłuchajcie wspólnie na zbiórce, czy w domu i poznajcie historię misia Syriusza, którego niektórzy nazywają zuchem, a inni kosmitą. Dlaczego? O tym dowiecie się z naszej opowieści.
Głosu do gawędy autorstwa druhny Patrycji Sobczak użyczyła Instruktorka ZHP Karolina Kałęka.
Gawędę „Młodość Misia Syriusza” odsłuchasz tutaj.

__
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.