Przedstawiamy oficjalne logo 26. Światowego Jamboree Skautowego, które już w 2027 roku odbędzie się w Polsce! Jaki znak będzie towarzyszył w Gdańsku ponad 50 000 skautów i skautek w czasie największego wydarzenia edukacyjnego?

Na logo wydarzenia zaprojektowaliśmy nowy znak patrolowy, który symbolizuje wspólne dążenie do nieustannego rozwoju, pokonywania przeszkód i odważnego działania! Wierzymy, że razem musimy odważnie podjąć działania, które sprawią, że organizacja Jamboree stanie się nie tylko wspaniałą przygodą dla tysięcy młodych ludzi, ale także będzie dobrze wykorzystaną szansą do rozwoju organizacji.

Czas więc działać odważnie – BRAVELY! Whatever you do, do it bravely!

Światowe Jamboree Skautowe, odbywające się co cztery lata w różnych częściach świata, podczas którego spotykają się tysiące skautek i skautów, ma zachęcać młodych ludzi do wyjścia ze strefy komfortu i do zabrania głosu w ważnych dyskusjach. Jamboree organizowane przez ZHP będzie inspirować, a także pomoże młodym ludziom się rozwijać. W 2027 roku zapraszamy cały Ruch Skautowy do Gdańska, abyśmy wzrastali razem jako jednostki, jako pokolenia i jako Ruch. 

Zainspirowani wyzwaniami, z którymi jako ludzkość musimy się dziś zmierzyć, na hasło Jamboree 2027 wybraliśmy „Bravely” (ang. „Odważnie”). Opiera się ono na trzech filarach: „Ty” – aby podkreślić, że bycie wiernym sobie jest odważne; „Ty i Inni Ludzie” – aby powiedzieć, że bycie częścią społeczeństwa jest odważne oraz „Ty i Świat” – aby podkreślić, że walka o naszą planetę jest odważna. Nadszedł czas, aby skautki i skauci byli zmianą, przejmowali inicjatywę, a także podejmowali odważne kroki w przyszłość. 

Zobacz filmowy manifest 26. Światowego Jamboree Skautowego Polska 2027