Jak sprawić, by dzieci i nastolatki z uśmiechem szły do szkoły? Jakie wyzwania napotykają młodzi w dzisiejszym systemie edukacji i jak rodzice mogą ich wspierać w tych trudnych momentach?

W najnowszym odcinku poruszamy kluczowe tematy dla każdego rodzica:

• Jak budować dobre relacje między rodzicem a nauczycielem?
  • Jak wspierać dzieci w redukcji stresu przed sprawdzianami?
  • Jak pomagać im w budowaniu motywacji i chęci do nauki?

Naszymi gośćmi są prawdziwi eksperci w swoich dziedzinach:

•  hm. Agnieszka Fortuna – wieloletnia nauczycielka historii i wychowawczyni, mama dwójki dzieci, harcersko Komendantka Szczepu 15 Drużyn Harcerskich „Krąg Płomiennego Dębu”;
  • hm. Katarzyna Mówińska-Jakubowska – psycholożka dziecięca i młodzieżowa, członkini Wydziału GK ZHP ds. wsparcia psychologicznego, mama dwójki dzieci;
  • hm. Mateusz Chmielewski – nauczyciel licealny, wychowawca, szkoleniowiec i drużynowy warszawskiej drużyny harcerskiej. Rozmowę prowadzi phm. Julia Czekalska, a dyskusja pełna jest praktycznych wskazówek i inspiracji dla rodziców.

Zajrzyj i dowiedz się, jak wspierać swoje dziecko w nauce i codziennych wyzwaniach! Odsłuchaj tutaj.