Związek Harcerstwa Polskiego to organizacja, która wywiera wpływ na społeczeństwo i lokalne wspólnoty poprzez wspieranie wychowania dzieci oraz młodzieży. Dlatego cieszy nas, że harcmistrzyni Martyna Kowacka – Naczelniczka ZHP znalazła się na liście 24 Polek, które warto obserwować w 2024 roku stworzonej przez Forbes Women Polska!

Lista wyróżnia kobiety związane z różnymi dziedzinami – sztuką, biznesem, polityką, aktywnościami lokalnymi, które są specjalistkami w swojej dziedzinie, stanowiąc inspirację dla innych. Co roku na liście znajdują się nowe bohaterki, zachęcając tym samym do śledzenia ich działań i aktywności w rozpoczynającym się roku.

Cieszymy się, że działania Naczelniczki ZHP, jak i całej organizacji zostały docenione. W końcu w naszej codziennej pracy staramy się odpowiadać na potrzeby oraz problemy dzisiejszego świata i uwzględniamy to w naszym programie wychowawczym.

Trwający rok będzie dla ZHP z pewnością czasem pełnym aktywnych działań – wspólnie będziemy zgłębiać wiedzę nt. edukacji ekonomicznej, szerzyć wartości takie jak wrażliwość na krzywdę innych oraz dbałość o bezpieczeństwo, a w sierpniu spotkamy się na Zlocie Kadry ZHP! To tylko ułamek naszych planów na ten rok, dlatego zachęcamy do śledzenia działań ZHP!