Rodzicu! Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wypracować z dzieckiem dobre nawyki korzystania ze smartfona, czy komputera oraz jak te urządzenia wpływają na ich zdrowie?

W najnowszym odcinku podcastu ZHP „Iskierka”, dostępnym na Spotify, rozmawiamy o tym z ekspertkami: podharcmistrzynią Agnieszką-Kołodziejczyk-Królik – pedagożką, trenerką pedagogiki cyrku i członkinią Wydziału ds. Wsparcia Psychologicznego, harcmistrzynią Moniką Woźnicą – psycholożką i członkinią Zespołu Głównej Kwatery ds. Bezpieczeństwa Dzieci oraz harcmistrzynią Moniką Michną – dietetyczką i instruktorką Chorągwi Gdańskiej.

Harcerki i harcerze dzięki członkostwu w ZHP mogą uczestniczyć w różnego rodzaju zbiórkach, wyjazdach, które rozbudzają w nich nowe pasje, czy zainteresowanie otaczającymi ich zjawiskami. Zachęca ich to do wyjścia w świat sprzed ekranu telefonu. Co jednak zrobić, gdy dziecko nie chce odejść od komputera i innych urządzeń? O tym z gościniami porozmawia podharcmistrzyni Julia Czekalska.

Link do odcinka „Moje dziecko nie chce odejść od komputera, czyli o zdrowym trybie życia”: https://bit.ly/PodcastZHPodcinek2