Drodzy rodzice, czy wiecie, jak zaangażować swoje dziecko w działalność społeczną? W najnowszym odcinku podcastu ZHP „Iskierka”, który kierujemy do rodziców, usłyszycie praktyczne rady o tym, jak przygotować dziecko do pełnienia roli wolontariusza i w jaki sposób rozmawiać z nim o trudnych sprawach społecznych.

Dla członkiń i członków ZHP idea służby, pomocy innym jest jednym z drogowskazów przy codziennych działaniach, dlatego harcerscy eksperci podzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniem z pierwszej ręki.

Gośćmi najnowszego odcinka podcastu są:

– podharcmistrzyni Katarzyna Zgódko – kierowniczka Wydziału ds. Wsparcia Psychologicznego Głównej Kwatery ZHP, psycholożka i trenerka;

– harcmistrz Jakub Lasek – współkoordynator Wydziału Wędrowniczego i Wydziału Pracy z Kadrą Głównej Kwatery ZHP, zawodowo wspiera organizacje pozarządowe i wolontariuszy, współtworzy m.in. Fundację Geko im. Moniki Mnich i portal wolontariatu Impakt.org.pl;

– harcmistrz Maciej Szczęsny, szef sztabu Betlejemskiego Światła Pokoju 2023, były zastępca komendanta Hufca ZHP Białystok.

Rozmowę prowadzi podharcmistrzyni Julia Czekalska.

Link do odcinka znajdziesz tutaj.

_________

Podcast Iskierka, to audycja kierowana do rodziców, którzy poszukują inspiracji, do kreatywnych działań z dziećmi, czy wsparcia w wyzwaniach czekających na rodzica w XXI wieku. Podcast jest tworzony przez Związek Harcerstwa Polskiego — największą w Polsce młodzieżową organizację, która zrzesza ponad 105 000 członków. Od ponad 100 lat ZHP wspiera rozwój dzieci i młodzieży, kształtuje proaktywną postawę oraz umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych w dorosłym życiu.