Rozpoczęliśmy okres ferii zimowych, które zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica mogą być kreatywnie spędzonym czasem! Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zaplanować ferie i przy tym zacieśnić więzi ze swoim dzieckiem, to koniecznie odsłuchaj najnowszy odcinek podcastu ZHP „Iskierka”, który kierujemy do rodziców, chcących aktywnie wspierać wychowanie swoich dzieci.

W dziesiątym odcinku podcastu nasze ekspertki podzielą się swoimi sposobami na zachęcenie dziecka do samodzielnego poszukiwania pomysłów na zabawy i brak nudy, a także gotowymi rozwiązaniami na to, jak wspólnie spędzić ten czas w domu.

Gościniami prowadzącej, podharcmistrzyni Julii Czekalskiej, są:

– harcmistrzyni Małgorzata Szwed – kierowniczka Wydziału Inspiracji i Poradnictwa Głównej Kwatery ZHP, od 5 lat zarządza Centralnym Bankiem Pomysłów i tworzy materiały edukacyjne i inspiracje do pracy wychowawczej dla kadry harcerskiej;

– podharcmistrzyni Agnieszka Kołodziejczyk-Królik – członkini Wydziału Wsparcia Psychologicznego ZHP, pedagożka, mama dwójki chłopców, pracuje w Szkole Demokratycznej jako mentorka oraz w Cyrku Zodiak – jako trenerka.

Gwarantujemy, że po odsłuchaniu podcastu nie usłyszysz w ferie zdania: „Mamo, tato, nudzi mi się!” Link do odcinka znajduje się tutaj.

______

Podcast Iskierka, to audycja kierowana do rodziców, którzy poszukują inspiracji, do kreatywnych działań z dziećmi, czy wsparcia w wyzwaniach czekających na rodzica w XXI wieku. Podcast jest tworzony przez Związek Harcerstwa Polskiego — największą w Polsce młodzieżową organizację, która zrzesza ponad 105 000 członków. Od ponad 100 lat ZHP wspiera rozwój dzieci i młodzieży, kształtuje proaktywną postawę oraz umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych w dorosłym życiu.