Druhna Katarzyna od prawie 30 lat jest komendantką „Zielonego Szczepu” 10. Koszalińskich Drużyn Harcerskich i Zuchowych, a jej szczególną aktywność na rzecz drugiego człowieka można było zauważyć podczas eskalacji konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Katarzyna zorganizowała akcje pomocowe, takie jak Akcja Plecak oraz Akcja Wózek, które polegały na zbieraniu plecaków i wózków dla najmłodszych dzieci i przesłaniu ich na granicę objętą wojną. Druhna Katarzyna prowadzi także szczep liczący około 200 osób, zrzeszający 10 jednostek, a także zespół muzyczny i ratowniczy. Na co dzień z pasją wspiera wychowanie młodych w ich dążeniu do wymarzonej przyszłości. Przez cztery lata była także członkinią Zespołu Statutowego, którego celem było przygotowanie gruntownej zmiany Statutu ZHP.

Konkurs „Kryształowe Serce Radcy Prawnego” jest corocznie organizowany przez samorząd radcowski. Laureatem Konkursu może zostać osoba, która wyróżnia się swoją postawą, pracą i aktywnością w działaniach pro bono.