W dniach 5-6 września 2015 odbyło się spotkanie podsumowujące pierwszy rok trwania projektu „Ekonomia jest kobietą”. W gronie wolontariuszek rozmawiałyśmy o tym, co się udało, a co jeszcze przed nami. Ewaluowałyśmy dotychczasową pracę i planowałyśmy kolejny rok.
Udało nam się znacznie przekroczyć zakładane cele. W projekcie wzięło udział 2676 osób, w tym 1576 dziewczyn. Napisałyśmy około 60 scenariuszy, z których większość dostępna jest na stronie ekonomiajestkobieta.zhp.pl oraz w Centralnym Banku Pomysłów ZHP. Współpracowałyśmy z takimi organizacjami jak Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, Stowarzyszenie Coachów PRIZM, Amnesty International, Fundacja Ashoka, Biznes Link czy Łódzki Uniwersytet Dziecięcy. W pracę projektową zaangażowało się ponad 30 wolontariuszek z całej Polski.
W kolejnym roku planujemy kontynuować pracę z propozycją programową „Ekonomia jest kobietą”. Do rąk każdego drużynowego i drużynowej powinna trafić książeczka z przykładowymi scenariuszami. Sporo zmian następuje też w samym zespole. Dotychczasowa koordynatorka, hm. Anna Książek rusza w podróż dookoła świata, by szukać światozmieniaczy i promować ideę „sharing economy” – ekonomia dzielenia się (więcej na stronie: exchangebabel.com).
Projekt koordynować będzie Małgorzata Gałka razem z Izabelą Pyszką-Walczak, Anną Ptaszyńską-Biały i Katarzyną Jagodą przy wsparciu osób z zespołu, które zadeklarowały chęć dalszej pracy w projekcie.
Zapraszamy do kontaktu i dalszej realizacji projektu „Ekonomia jest kobietą”! Przed nami nowe wyzwania, cele i zadania. Więcej informacji na stronie ekonomiajestkobieta.zhp.pl oraz na Facebooku projektu facebook.com/ekonomiajestkobieta.
Na zdjęciu: Urodzinowy tort w kształcie diamentu, symbolu projektu EJK