„BohaterON – włącz historię!” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Dumni z Powstańców to kolejna odsłona akcji mającej na celu upamiętnienie bohaterów Powstania Warszawskiego, edukację historyczną oraz promocję postaw patriotycznych.

Raz w roku, 1 sierpnia, Warszawa zatrzymuje się na chwilę, aby wspomnieć wydarzenia sprzed lat – wybuch Powstania Warszawskiego, którego okrągłą – 80. rocznicę obchodzimy w tym roku. Pamięć o bohaterach to ważna część dbania o historię. W tym roku po raz kolejny harcerze i harcerki w całej Polsce pokażą, że pamiętają o ważnych dla kraju wydarzeniach.

W tym roku zgłoszone jednostki ze Związku Harcerstwa Polskiego będą miały za zadanie zorganizować akcję, podczas której harcerze i harcerki rozdawać będą naklejki z symbolem Polski Walczącej. Aby włączyć się w działania, należy zgłosić się przez formularz i wraz z patrolem, zastępem lub całą drużyną przeprowadzić akcję rocznicową. Więcej szczegółów dostępnych jest na Intranecie ZHP. Zgłoszenia trwają do 12 lipca.