Drogi rodzicu, czy wiesz, że właśnie trwa Rok Edukacji Ekonomicznej? To idealna okazja, aby wraz ze swoim dzieckiem zgłębić tajniki tej dziedziny, aby ekonomiczne terminy nie były mu straszne! Dzięki wczesnemu poznawaniu ekonomii, nasze dziecko z łatwością będzie poruszało się w przyszłości w dziedzinie finansów.

Choć na pierwszy rzut oka działania harcerek oraz harcerzy mogą nie być kojarzone z nauką i poznawaniem dziedziny, jaką jest ekonomia, to w ZHP mamy w tym doświadczenie! Podzieliliśmy się nim w najnowszym odcinku podcastu ZHP „Iskierka”!

Z najnowszego odcinka dowiecie się, od czego zacząć stawianie pierwszych kroków z ekonomią i jakie ciekawe rozwiązania podsuwać dzieciom. Poznacie także gotowe ćwiczenia na kształtowanie wiedzy ekonomicznej.

Z prowadzącą, podharcmistrzynią Julią Czekalską, rozmawiają:

– harcmistrzyni Justyna Hyża-Chmielewska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, mama 3-letniego Ignasia, a także zastępczyni komendanta Chorągwi Wielkopolskiej ZHP ds. programowych, pomysłodawczyni i współkoordynatorka chorągwianego projektu „Azymut na ekonomię”;

– podharcmistrzyni Anna Wichtowska, zawodowo związana z instytucjami finansowymi, przez 13 lat pracowała w towarzystwie ubezpieczeniowym, a obecnie pracuje w jednym z największych banków na świecie, harcersko — komendantka Hufca Warszawa-Wola i instruktorka Wydziału Wychowania Ekonomicznego przy Głównej Kwaterze ZHP.

Link do odcinka znajdziesz tutaj.