Dołącz do rosnącej w siłę grupy młodych liderów, którzy pełnią wolontariat w Europie i na całym świecie! Bułgarska organizacja skautowa ma dla Ciebie wyjątkową propozycję.

Masz pomiędzy 18 a 29 lat i chcesz spędzić 6-12 miesięcy za granicą jako wolontariusz EVS, korzystając na przykład z uroków słynnych bułgarskich Złotych Piasków?

Bułgarska organizacja skautowa poszukuje osób z doświadczeniem skautowym jako wolontariuszy do ośrodków skautowych w Szumen i Warnie. Na wolontariat można się umawiać począwszy od 1 marca 2017.

Zadania dla wolontariuszy:
– pomoc w budowaniu infrastruktury obozów
– organizacja zajęć dla skautów w wieku zuchowym, harcerskim i starszoharcerskim
– planowanie wydarzeń ogólnokrajowych i chorągwianych
– pomoc w administracji (komunikacja)
– pomoc w PR oraz w prowadzeniu strony internetowej organizacji
– tworzenie i prowadzenie zajęć obozowych dla skautów oraz osób niezrzeszonych

Wolontariusz powinien być: kreatywny, pozytywny, komunikatywny, autonomiczny, o otwartym umyśle. Powinien też posiadać predyspozycje do kontaktu z młodzieżą i dobrą umiejętność pracy w grupie.

Koniecznie musi też posługiwać się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym.

Strona goszcząca, czyli Bułgarski Związek Skautowy, zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie, fachową opiekę, kieszonkowe, a także unikatową możliwość poznania skautów z Bułgarii i nie tylko, przeżycie niesamowitej przygody, pomoc w organizacji czasu wolnego a także możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju wydarzeniach skautowych, nie tylko w miejscu odbywania wolontariatu.

Zainteresowany/a? Spełniasz wymagania? Wyślij do hm. Agnieszki Pospiszyl ([email protected]) swoje zgłoszenie, zawierające:

• zwięzłe harcerskie CV, w którym będą obowiązkowo następujące dane: stopień, imię i nazwisko, numer członkowski ZHP, pełniona obecnie funkcja, przydział (drużyna, szczep, hufiec, chorągiew);
  • list motywacyjny, w którym odniesiesz się do wymaganych umiejętności i kompetencji zawartych w ofercie.

Konieczna jest też rekomendacja/pozytywna opinia komendanta hufca i pełnomocnika KCh ds. zagranicznych.

Czekamy na Twoje zgłoszenie!