Grudzień dla harcerek i harcerzy ZHP upływa pod znakiem roli ambasadorów Betlejemskiego Światła Pokoju, które krąży w wielkiej, skautowej sztafecie nie tylko po Polsce, ale i po całym świecie. Dzisiaj Światło zostało przekazane przez reprezentantów ZHP do Kancelarii Premiera na ręce Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska.

Światło roznoszone jest także do wielu instytucji, szkół, urzędów za sprawą harcerek i harcerzy, którzy przekazują je wszystkim, chcącym je przyjąć. Betlejemskie Światło Pokoju dotarło już do Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Marszałków obu izb parlamentu. W tym roku tej niezwykłej sztafecie towarzyszy także hasło „Czyńmy Pokój”.

Mam nadzieję, że w każdym polskim domu wszyscy będą w stanie pomyśleć o tym, że pokój, szczęście, radość, miłość będą nam towarzyszyć nie tylko w wigilię, nie tylko w święta, ale też przez kolejne dni i lata – Donald Tusk.