W ubiegłą niedzielę przedstawiciele ZHP odebrali Betlejemskie Światło Pokoju od słowackich skautów, które za pośrednictwem harcerzy aż do Wigilii będzie rozświetlać cała Polskę. Dzisiaj ten symbol pokoju i nadziei dotarł do Pałacu Prezydenckiego.

Betlejemskie Światło Pokoju od harcerek i harcerzy ZHP odebrał Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Światło od przedstawicieli ZHP odebrali również Marszałek Sejmu Szymon Hołownia oraz Marszałkini Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska. Płomień pokoju pali się też już u byłych Prezydentów RP: Bronisława Komorowskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego.

Członkinie i członkowie ZHP są ambasadorami Płomienia z Grody Narodzenia Pańskiego, przekazując go wszystkim tym, którzy chcą je przyjąć. Tegorocznego hasło, czyli „Czyńmy Pokój” przemierza wraz z harcerzami cały kraj, by podkreślić, jak ważną wartością jest pokój w dzisiejszych czasach i dlaczego warto o niego dbać.

Akcja Betlejemskiego Światła Pokoju jest kolejną okazją, by pochylić się nad cennym darem dla ludzkości i zainicjować refleksję nad tym, czym jest POKÓJ oraz ukazania różnych jego wymiarów”.