Niemiecka organizacja skautowa BdP zaprasza na swój zlot w 2017 roku. Każda ekipa z zagranicy zostanie skontaktowana z grupą partnerską z Niemiec. Z partnerami z BdP można zaplanować nie tylko wspólny udział w BdP Bundeslager 2017, ale także home hospitality lub wędrówkę przed lub po zlocie.

Wszystkie dostępne obecnie szczegóły znajdują się w zaproszeniu od organizatorów w języku angielskim. Można też odwiedzić stronę  http://bundeslager.pfadfinden.de/ z informacjami po niemiecku.

Kiedy: 26 lipca do 5 sierpnia 2017

Gdzie: Großzerlang, 110 km na północ od Berlina

Dla kogo: skauci i skautki w wieku 12-25 lat i towarzyszący im instruktorzy i instruktorki

IST – tak, w zależności od wolnych miejsc

Wpisowe: ok. 170 EUR od osoby

Terminarz:

• wstępne zgłoszenia – do 31 grudnia 2016
  • wiążące zgłoszenia – do końca lutego 2017
  • od grudnia 2016 do kwietnia 2017 – komunikowanie się z grupa partnerską, wspólne przygotowania do zlotu

Prosimy zgłaszać się bezpośrednio do organizatora po uzyskaniu akceptacji u chorągwianego pełnomocnika ds. zagranicznych.

Wydział Zagraniczny GK deklaruje pomoc w pozyskaniu dofinansowania z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Wnioski o dofinansowanie mają spore szanse powodzenia, jeśli zostaną złożone do połowy marca 2017 roku. W terminie późniejszym można liczyć tylko na ewentualne środki rezerwowe, które są dostępne rzadko. Pomoc w zakresie przygotowania wniosku można uzyskać poprzez zgłoszenie się na adres email [email protected].

Tu obejrzycie krótki film promujący pojezierze Meklemburgii.