Zdobywając nowe sprawności na całe życie, warto być przygotowanym na różne sytuacje, a także korzystać z ułatwień, które mogą pomóc podczas harcerskich podróży – zarówno wtedy, gdy odkrywamy zakamarki naszej pięknej, polskiej natury, jak i gdy podejmujemy międzynarodowe wyzwania w gronie skautowej wspólnoty.

ZHP współpracuje z ISIC Polska (Stowarzyszenie Almatur), co pozwala członkom organizacji – już od 7. roku życia – uzyskać dostęp do zniżek w ponad 130 krajach świata. Karta ISIC (International Student Identity Card) to uznawana na całym świecie legitymacja, która umożliwia zniżki na transport, zakwaterowanie czy bilety wstępu do muzeów.

W ramach tej współpracy oferowane są także różne warianty ubezpieczeń, które obejmują zarówno wyjazdy międzynarodowe, jak i aktywności krajowe (ubezpieczycielem jest COMPENSA Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group). Harcerskie zbiórki, wędrówki i biwaki mogą wiązać się z różnymi wyzwaniami, dlatego posiadanie dodatkowego ubezpieczenia w postaci polisy NNW może okazać się przydatne.

Członkowie ZHP mogą zamówić następujące warianty ISIC:

• Legitymacja ISIC niezawierająca ubezpieczenia39 zł – bez ograniczenia wieku
  • Legitymacja ISIC z pakietem ubezpieczeniowym w zakresie NNW Polska z sumą ubezpieczenia do 20 000 zł – 79 zł – bez ograniczenia wieku
  • Legitymacja ISIC z ubezpieczeniem podróżnym kosztów leczenia i NNW na świecie z wyłączeniem USA, Kanady, Australii, Japonii (suma ubezpieczenia kosztów leczenia – 50 000 EUR, suma ubezpieczenia NNW-20 000 zł) – 109 zł – warunek: ukończenie 13 roku życia

Link do zakupu dla członków ZHP: https://get.isic.pl/special/zhp

Warto więc rozważyć, jak ISIC może wspierać wasze harcerskie plany i marzenia – od biwaku, przez międzynarodowy obóz, po dalekie wyprawy!

Zrzut ekranu 2024 09 11 095946