O konferencji

Po sukcesach poprzednich edycji, w tym wyjątkowym roku konferencja będzie okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć w zakresie wychowania ekonomicznego w ZHP oraz do inspirującej wymiany wiedzy w gronie ekspertów. Konferencja umożliwi poznanie projektów realizowanych przez zewnętrznych partnerów oraz dyskusję na temat narzędzi, które z powodzeniem działają w ZHP. To również okazja do wypracowania nowych, lepszych sposobów na wychowanie ekonomiczne. Zapraszamy na nią instruktorów, którzy pracują lub dopiero zaczynają pracę z tą tematyką w swoich jednostkach, a także wszystkich zainteresowanych wychowaniem ekonomicznym w ZHP.

Dlaczego edukacja ekonomiczna jest tak ważna?

W ZHP doskonale rozumiemy, że wyzwania współczesnego świata wymagają od młodych ludzi solidnych podstaw wiedzy ekonomicznej. Wprowadzając edukację ekonomiczną do programu harcerskiego, dbamy o to, aby harcerki i harcerze mogli w przyszłości zarządzać swoimi zasobami w sposób świadomy i odpowiedzialny. Od lat wspieramy członków organizacji w rozwijaniu postaw oraz kompetencji niezbędnych do zarządzania finansami osobistymi. Dzięki zdobywaniu sprawności ekonomicznych dbamy o to, aby harcerki i harcerze rozumieli, jak działają mechanizmy giełdy oraz gospodarki, stając się świadomymi obywatelami.

Zapraszamy do udziału!

Zapraszamy wszystkich, którzy pragną zgłębić tematykę edukacji ekonomicznej i wykorzystać ją w pracy ze swoimi drużynami, a także tych, którzy już mają doświadczenie w tej dziedzinie do udziału w tym wydarzeniu. Konferencja „TO SIĘ OPŁACA – Wychowanie ekonomiczne w harcerstwie!” to doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy, zdobycia nowych inspiracji oraz nawiązania cennych kontaktów z innymi instruktorami i ekspertami. W ZHP wierzymy, że edukacja ekonomiczna jest nieodłącznym elementem kształtowania odpowiedzialnych i samodzielnych obywateli. Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w tej wyjątkowej inicjatywie i wspólnego budowania przyszłości, w której młodzi ludzie będą gotowi do stawienia czoła wyzwaniom dorosłego życia.

Dołącz do nas 16 listopada i wspólnie zainspirujmy się do dalszych działań na rzecz wychowania ekonomicznego w harcerstwie! Szczegóły dotyczące konferencji znajdziesz tutaj.

muzeum warszawy logo poziom kolor jpg 40