S/y Zawisza Czarny

AKTUALNOŚCI

poznaj zawiasa

S/y „Zawisza Czarny” to jedyny harcerski żaglowiec w Polsce i jeden z niewielu na świecie. Dla harcerzy i harcerek, ale i dla niezrzeszonej młodzieży, rejs na „Zawiszy Czarnym” jest wyjątkowym doświadczeniem, które pozostaje w pamięci na całe życie.

„Zawisza Czarny” stał się na przestrzeni lat kultowym polskim jachtem i flagową jednostką żaglową ZHP. Żaglowiec wspiera promowanie sportów wodnych, harcerskich wartości, edukacji młodzieży oraz szkolenie kadry. Na jego pokładzie przez ponad 60 lat działalności wychowały się zastępy polskich żeglarzy i późniejszych instruktorów. „Zawisza Czarny” jest nie tylko miejscem kształcenia żeglarskich kadr, ale również kuźnią charakteru dla całej rzeszy harcerek i harcerzy.


Wychowanie wodne to nie tylko rozwój fizyczny, czy świetna okazja do kształtowania charakteru, ale też możliwość zdobywania umiejętności przekrojowych, czyli takich, które można wykorzystać w dorosłym życiu. Aktywność na wodzie jest doskonałym ćwiczeniem dla ciała, poprawiającym kondycję i zdolności motoryczne. To dzięki pracy na żaglowcu każdy ma szansę na naukę samodyscypliny, odpowiedzialności i odwagi. Jako ZHP jesteśmy specjalistami w stawianiu rozwijających wyzwań – niewątpliwie rejs to idealna okazja do przekroczenia własnych granic.

weź udział w rejsie

Obecnie s/y Zawisza Czarny jest gotów przyjąć na pokład nowe załogi.

Organizatorzy rejsów oraz osoby zainteresowane współpracą zachęcamy do zgłaszania swoich zapytań i rezerwacji mailowo pod adresem: [email protected].

zobacz zdjęcia

kontakt

Związek Harcerstwa Polskiego

Organizacja pożytku publicznego Stowarzyszenie

NIP: 526-025-14-40
REGON: 007025173
KRS: 0000094699

Kontakt

Adres mailowy

ul. Marii Konopnickiej 6
00-491 Warszawa

Adres mailowy

[email protected]

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

22 1140 1010 0000 5392 2900 1017

CZY WIESZ, ŻE...

Drużynowi ZHP przepracowują społecznie łącznie 8 mln godzin w ciągu roku. Jeżeli przeliczyć to na złotówki, wartość pracy wolontariackiej wyniosłaby 136 mln zł.
Czuwaj! Zauważyłeś coś co można poprawić?
Nasza strona internetowa jest naszym obozowiskiem w wirtualnym świecie, zbieranie feedbacku jest jak zbiórka przy ognisku, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami.Jeśli widzisz coś co można poprawić to proszę kliknij ikonkę feedbacku z prawej strony ekranu i prześlij naszemu zespołowi feedback. Pomoże nam to w rozwoju całego serwisu!
Skip to content