Chorągiew Dolnośląska ZHP zaprasza na wyprawę szlakami Karkonoszy, Gór Izerskich i Rudaw Janowickich. Weekend 12-15 września będzie obfitować w wędrówki górskim pograniczem!

Dziś jest POJUTRZE, a to pojutrze jest w naszych rękach – to idea przyświecająca tegorocznej edycji Rajdu. Program DZIŚ-JUTRO-POJUTRZE opierał się na wychowaniu w ideałach braterstwa i służby. Współpracy, wzajemnego zaufania, gotowości spoglądania na świat przez pryzmat potrzeb innych osób. To właśnie te wartości niesiemy dalej.

Najważniejsze informacje o Rajdzie:
  1. Termin: 12-15.09.2024 r.
  2. Miejsce: Trasy Rajdu będą przebiegać szlakami Karkonoszy, Gór Izerskich, Rudaw
    Janowickich od 12–14.09.2024 r. Podsumowanie Rajdu i ogłoszenie wyników będzie miało miejsce w Borowicach
    w niedzielę 15.09.2024 r.
  3. DSCZ: dla patroli z Chorągwi Dolnośląskiej ZHP w związku z dofinansowaniem z Komendy
    Chorągwi DSCZ wynosi: 250 zł za osobę, a dla patroli spoza Chorągwi Dolnośląskiej ZHP DSCZ wynosi: 280 zł za osobę.
  4. Patrole: w Rajdzie uczestniczą patrole:
    • na Trasie VII – zuchowej: od 6 do 12 osób (w tym opiekun),
    • na Trasie I i II – harcerskiej: od 5 do 9 osób (w tym opiekun),
    • na Trasach III i VI – starszoharcerskiej: od 5 do 9 osób (w tym opiekun),
    • na trasach IV i V – wędrowniczej: od 5 do 9 osób (w tym opiekun),
    • na trasie VIII, IX, X – Nieprzetartego Szlaku: od 5 do 8 osób,
    • na trasie XI – Seniorów, Starszyzny i Instruktorów: od 3 do 8 osób.

Czym jest dla nas dziś służba? Na czym powinna się ona opierać? Służba, która jest częścią wychowania harcerskiego, to umiejętność dostrzegania. To otwarte oczy, to pytanie: jak mogę pomóc? To obserwowanie otoczenia i dostrzeganie tych najbardziej codziennych sytuacji.

W naszym POJUTRZE nie ma potrzeby wielkich poświęceń – nie stawiamy na szali własnego życia. Potrzeba jednak wielkich serc, wpatrzonych w innych. Rąk z zakasanymi rękawami, gotowymi do małych, ale częstych, czynów. Oczu otwartych na niewypowiedziane prośby. I uszu słyszących ciche wezwania.
Zgłoszenia patroli na każdą z 11 proponowanych tras trwają do 4 sierpnia 2024 roku.
Wszystkie szczegóły znajdziesz na stronie Rajdu.