Za rogiem wakacje, a tym samym obozy i Harcerska Akcja Letnia! Drogi rodzicu – z pewnością w związku z wyjazdem swojego dziecka na obóz rodzi ci się w głowie wiele pytań np. czy obozowanie w lesie jest bezpieczne? Zapewne zastanawiasz się, jak sprawdzane i kontrolowane są obozowiska lub jakie procedury są podejmowane w razie burzy.

Przychodzimy z odpowiedziami na te pytania i wątpliwości w postaci nowego odcinka podcastu “Iskierka”, który dotyczy właśnie bezpieczeństwa dzieci podczas wakacyjnych kolonii czy obozów.

Podczas obozów organizowanych przez instruktorów i instruktorki ZHP bezpieczeństwo jego uczestników jest priorytetem dla kadry wypoczynku – właśnie o tym mówią w podcaście harcerscy eksperci:
– harcmistrzyni Magdalena Kołodziejska – szefowa zespołu ds. bezpieczeństwa ZHP, wielokrotna komendantka obozów i zgrupowań;
– podharcmistrzyni Katarzyna Zgódko – psycholożka, w ZHP – kierowniczka wydziału ds. Wsparcia Psychologicznego GK oraz koordynatorka harcerskiego telefonu wsparcia psychologicznego – Strefy Pomocy;
– harcmistrz Bartłomiej Jakóbczak – oficer Państwowej Straży Pożarnej w Komendzie Miejskiej PSP w Zamościu oraz strażak ochotnik w OSP Bortatycze, w ZHP – m.in. członek zespołu ds. bezpieczeństwa.

Rozmowę prowadzi podharcmistrzyni Julia Czekalska

Link do podcastu: https://bit.ly/podcast-5-zhp