Wielkanoc często utożsamiana jest z nowym początkiem o czym przypominają nam symbole tego święta, jak jajko, baranek czy bukszpan. To czas świętowania Zmartwychwstania Chrystusa, czyli życia, które pokonuje śmierć i światła, które rozprasza ciemność dając nadzieję.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy, aby był to czas spędzony z najbliższymi pod znakiem ciepła rodzinnego domu i bliskości drugiego człowieka. Niech te święta będą okazją do wytchnienia od codziennych obowiązków, okazją do zatrzymania się i refleksji nad otaczającym nas światem, drugim człowiekiem w aurze spokoju i harmonii.

Misją Związku Harcerstwa Polskiego jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań. Życzymy, aby Państwo również podejmowali się wyzwań, które budują. Wyzwań, które wystawiają nas na próbę, abyśmy mogli osiągnąć nasze najwyższe ideały i cele. Życzymy również, aby tak jak 105 000 członkiń i członków naszej organizacji Państwo także dbali o swój wszechstronny rozwój, których pcha i motywuje nas do działania oraz jest iskrą, którą dzielimy się z innymi.

Naczelniczka ZHP hm. Martyna Kowacka, Przewodniczący ZHP hm. Krzysztof Pater